»

Vastsündinute sessioon

Vastsündinud beebi pildistamine kestab umbes 1,5-3 tundi ja peaks aset leidma enne beebi kahe nädalaseks saamist. Parima tulemuse saamine on kindlam 5-10 päeva vanuse beebiga, sest mida päev edasi, seda enam veedavad nad aega ärkvel olles ja nii on nende pildistamine ajakulukam ja beebid ise tihtipeale rahutumad. Et beebi võimalikult hästi ja sügavalt magaks kasutan ma beebide rahustamiseks nn valget müra ja ema südamelööke imiteerivaid hääli. Järgnevalt natuke nõuandeid, et sessioon edukalt kulgeks.

* Kuna ma kasutan soojapuhurit, et beebid ennast ka paljana mugavalt tunneksid, tasub emmel-issil ennast pigem õhemalt riietada. Kuna beebid tulevad palju soojemast keskkonnast kui meie harjunud oleme, siis ei tasu karta, et neil liiga palav hakkaks. Igaksjuhuks võiks kaasa võtta ka tagavarariided, kui peaks perepiltide ajal väike õnnetus juhtuma 🙂 Kuna aega võib minna kaua võite julgelt endale midagi joodavat-söödavat kaasa võtta.

* Mina pildistan beebisid paljalt ja koos tekkide, kangaste ning muude olemasolevate aksessuaaridega. Soovi korral võivad vanemad ka ise tekikesi ja mütse kaasa võtta, aga päris tavaliste taoriietega me ei pildista, kui just ei ole midagi sellist, mis vanematele kuidagi erilise väärtuse või tähendusega on.

* Sessiooni vältel tegelen beebiga põhiliselt mina. Pildistame koos vanematega ka, aga vastavalt olukorrale jääb see enamasti sessiooni algusesse või lõppu. Samuti panen ma beebisid erinevatesse poosidesse, jälgides siiski iga beebi soove ja eripärasid. Kuna nad on väga kitsast keskkonnast tulnud on nad esimestel nädalatel hästi painduvad ja armastavad mõnusasti keras olla.

*Kui laps võtab lutti või rinnapiima asendajat, siis tasub need kindlasti kaasa võtta. Vajadusel teeme pausi, et laps saaks süüa.

* Võimalusel söötke beebit vahetult enne sessiooni ja hoidke teda natuke aega üleval. Et me saaksime kasutada nii palju aega kui vaja katsuge kohale jõuda kokku lepitud ajaks.

* Sessioonile tulles riietage beebi natukene tavapärasest suurematesse riietesse ja ärge mähet väga kõvasti kinnitage, et vältida rantide teket kehale. Samuti on hea vältida riideid mida peab üle pea ära võtma.

*Vajadusel puhastage silmad/nina juba kodus ja väga kuiva naha puhul võib enne natukene niisutavat kreemi panna. Siis ei pea stuudios enam beebi und sellega häirima.

* Kui te tahate sessioonile kaasata ka suuremaid õdesid/vendi on parem teha seda kohe sessiooni alguses või lõpus, et ootamine nende jaoks liiga tüütuks ei muutuks.

* Emme-issi võiksid ennast riietades valida pigem neutraalsed ühevärvilised riided, et kogu tähelepanu jääks ikka päevakangelasele.

* Kui teil tekib pildistamise ajal mõni huvitav idee või on tekkinud mõni küsimus, andke sellest kindlasti teada. Arvestama peab, et mida pisem beebi, seda lihtsam on teda poseerida ja sättida, aga ka iga beebi on individuaalne. Kõige tähtsam on beebi turvalisus ja olukordades, kus beebi näiteks ehmatades kuhugi liikuda võiks on alati emme-issi turvalised käed lähedal.

* Viimane ja kõige tähtsam- rahu ainult rahu! Jah, beebid nutavad, siplevad, pissivad ja kakavad, aga see on loomulik ja sellest ei tasu üleliia välja teha.

Minu kontaktandmed leiad siit.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*