Laste fotosessioon

Alustasin oma fotograafi teekonda lapsi pildistades. Peagi olidki minu põhilisteks klientideks vanemad oma vastsündinud beebidega. Hetkel aga keskendun suurematele lastele ehk siis oodatud on need, kes juba ise istuvad või siis muidugi väiksemad ka kui tegemist on peresessiooniga. Kuna stuudios hetkel neid kõige pisemaid pildistada ei saa. Samas kui soovite teha pilte oma kodus võite pakkumise jaoks minuga ühendust võtta.

Aga lähme siis suuremate juurde. Kui beebi juba iseseisvalt ja kindlalt istub, ca 8 kuu vanuselt, siis võib juba sessiooni üksinda beebile pühendada. Arvestama siiski peab, et nii pisikesed üldiselt üle poole tunni vastu ei pea. Alla aastastele on mul ka mõned riietused ning aksessuaarid pakkuda, rohkem küll tüdrukutele.

Sealt edasi on igas vanuses lapsed oodatud perepiltidele, aga ei tasu unustada, et ka suurematele meeldib kui tähelepanu ainult neil on. Eriti juba koolilastele ja teismelistele võiks pakkuda võimalust, et sessioon on ainult neile pühendatud. See on näiteks hea idee sünnipäevakingiks ka mõne sõbra võib julgustuseks kaasa võtta. Aga kui laps vähegi julgeb, siis soovitan vanematel eemal oodata, sest enamus suuremad lapsed tunnevad vanema pilgu alt eemal olles ennast vabamalt.

Ka siin saan soovikorral riietusega abiks olla. Teismelistel on kindlasti juba enda väljakujunenud stiil, aga fotode jaoks, mis säilivaid aastaid, tasub siiski mõned asjad läbi mõelda. Näiteks see, et teatud aksessuaarid või logod, mis täna on väga popid, ei pruugi seda juba paari aasta pärast olla. Muidugi ma julgustan kõiki oma stiili julgelt väljendamata, aga samas mulle meeldib oma fotodel ka teatud aegumatut joont hoida. Ehk siis tasuks vältida suuri logosid ja ehk ka spordijalanõusid, kui just tegemist ei ole suure spordihuvilise või trennipoisi-tüdrukuga. Ka huvialade kaasamine sessioonile on igati hea idee. Samas võivad ka telefon või kõrvaklapid aksessuaarideks olla, see oleks tänapäeval kindlasti paljude laste reaalsuse tõene peegeldus 🙂

Kui sul on Pinterest´i konto, siis võid ka inspiratsiooniks siia vaadata: https://www.pinterest.com/maarjaviisileht

Minu kontaktandmed leiad siit. 

UA-140689522-1