LASTEAED

Tulen hea meelega pildistama ka lasteaeda! Selleks on kolm erinevat varianti.

VARIANT I – LÕPURAAMAT

Jäädvustan portreed peagi lasteaeda lõpetavatest lastest lõpuraamatu jaoks. Pildid igast lapsest ja õpetajatest eraldi, ei sisalda rühmapilti. Võib pildistada nii õues kui sees. Õues pildistades pildistan loomuliku valgusega vastavalt asukoha võimalustele. Rühmas kasutan ka maksimaalselt võimalikku valgust, vajadusel lisavälku. Kui on võimalik pildistamiseks kasutada suuremat ruumi/kindlat fototausta ja soovitaksegi sarnaseid fotosid, saan kaasa võtta ka stuudiovalgustuse. Seda siis eraldi kokkuleppel.

VARIANT II – PORTREED RÜHMAS/ÕUES

Kui soovite portreepilte lasteaia keskkonnas, mis oleks õues või rühmaruumides, mitte fototaustal, siis tulen jäädvustan ka liitrühmasid ja väiksemaid lapsi. Pildid nagu ikka maksimaalselt loomuliku valgusega, vajadusel lisavälguga, stuudiovälke sellele pildistamisele kaasa ei võta. Pilte teen kõikidest lastest eraldi, mõned veidi vabamas vormis grupipildid ja kui aega jääb ka mõned sõbrapildid, aga siis oleks kindlam arvestada ajakuluks 1,5 tundi, eriti kui tegu suurema rühmaga.

VARIANT III – PÄEV LASTEAIAS

Tulen ja jäädvustan pool tundi kuni tund laste mängu, meisterdamist, esinemist vms tegevust. Kedagi kuhugi istuma ja poseerima ei pane. Kindlasti agaramad saavad mõne portree või sõbrapildi, aga eesmärk on pigem olla see kärbes seinal, kes näeb, mis lapsed teevad kui keegi neid ei suuna.

UA-140689522-1