Maarja Viisileht photography » Lapseootuse, beebide ja pere fotograaf.

Vastsündinute sessioon

Peagi on siia ilma sündimas või ongi juba äsja sündinud sinu päris enda väikene ime. Nii pisikene, armas ja piimalõhnaline. Me kõik teame, et aeg lendab kiiresti ja juba poole aasta pärast on sul kodus täitsa asjalik väike inimene, kes iga päevaga aina rohkem omal käel ümbritsevat maailma avastab. Et need päris esimesed nädalad meelest ei läheks tule mulle külla ja teeme sinu beebist imekaunid fotod. See väikene nöbinina, pisikesed varbad ja sõrmed, karvane selg ning beebijuuksed.  Need kõik on väärt jäädvustamist. Ainult esimestel nädalatel, mil beebi ei ole veel jõudnud kõhust väljaspool end kaua sirutada, meeldib talle magusalt kerra tõmmatuna magada. Saabute hubasesse stuudiosse, kus on kõik vajalik just nende pisikeste pildistamiseks olemas. Kõik riided, aksessuaarid ja kangad on minu poolt. Sellel sessioonile ajapiirangut ei ole, sest beebi on boss ja näitab ise, mis talle meeldib, mis mitte. Ja kas vahepeal on söögipause ka vaja või ei. Aga keskmiselt kestab üks pildistamine 1,5-4 tundi.

Olen beebisid pildistanud alates 2013. aastast ning just beebiootuse ja nende kõige pisemate pildistamine on minu suurim kirg.  Kui olete veendunud, et ka teie beebist on kauneid fotojäädvustusi vaja siis kirjutage mulle: maarja.viisileht@gmail.com

PINIMAGE

 

Et pildistamine hästi sujuks on järgnevalt mõned soovitused sessiooniks valmistumisel.

Vastsündinud beebi pildistamine kestab umbes 1,5-3 tundi ja peaks aset leidma enne beebi kahe nädalaseks saamist. Parima tulemuse saamine on kindlam 5-10 päeva vanuse beebiga, sest mida päev edasi, seda enam veedavad nad aega ärkvel olles ja nii on nende pildistamine ajakulukam ja beebid ise tihtipeale rahutumad. Et beebi võimalikult hästi ja sügavalt magaks kasutan ma beebide rahustamiseks nn valget müra ja ema südamelööke imiteerivaid hääli. Järgnevalt natuke nõuandeid, et sessioon edukalt kulgeks.

* Kuna ma kasutan soojapuhurit, et beebid ennast ka paljana mugavalt tunneksid, tasub emmel-issil ennast pigem õhemalt riietada. Beebid tulevad palju soojemast keskkonnast kui meie harjunud oleme, seega ei tasu karta, et neil liiga palav hakkaks. Igaksjuhuks võiks kaasa võtta ka tagavarariided, kui peaks perepiltide ajal väike õnnetus juhtuma 🙂 Kuna aega võib minna kaua võite julgelt endale midagi joodavat-söödavat kaasa võtta.

* Mina pildistan beebisid paljalt ja koos tekkide, kangaste ning muude olemasolevate aksessuaaridega. Soovi korral võivad vanemad ka ise tekikesi ja mütse kaasa võtta, aga päris tavaliste taoriietega me ei pildista, kui just ei ole midagi sellist, mis vanematele kuidagi erilise väärtuse või tähendusega on.

*Kui laps võtab lutti või rinnapiima asendajat, siis tasub need kindlasti kaasa võtta. Vajadusel teeme pausi, et laps saaks süüa.

* Võimalusel söötke beebit vahetult enne sessiooni ja hoidke teda natuke aega üleval. Et me saaksime kasutada nii palju aega kui vaja katsuge kohale jõuda kokku lepitud ajaks.

* Sessioonile tulles riietage beebi natukene tavapärasest suurematesse riietesse ja ärge mähet väga kõvasti kinnitage, et vältida rantide teket kehale. Samuti on hea vältida riideid mida peab üle pea ära võtma.

*Vajadusel puhastage silmad/nina juba kodus ja väga kuiva naha puhul võib enne natukene niisutavat kreemi panna. Siis ei pea stuudios enam beebi und sellega häirima.

* Kui te tahate sessioonile kaasata ka suuremaid õdesid/vendi on parem teha seda kohe sessiooni alguses või lõpus, et ootamine nende jaoks liiga tüütuks ei muutuks.

* Emme-issi võiksid ennast riietades valida pigem neutraalsed ühevärvilised riided, et kogu tähelepanu jääks ikka päevakangelasele.

Minu kontaktandmed leiad siit.